Góra Opole_10| Mława_10| Konst_10| Kr_10| W-wa_10| Gl_10| Tor_10| Poz_10| Opo_09| Lub_09| Poz_09| Mł_09| Che_09| Op_08| Lub_08| Poz_08 | Białyst_08| Che_08| Lub_07| Kra_07|| Dół
zaczęła się 25 kwietnia 1998 roku, kiedy to na Otwartych Mistrzostwach Lublina wystartowało sześcioro zawodników reprezentujących nasze miasto. A byli to:
Osiągnięte wyniki być może mało satysfakcjonujące, zapewniły jednak medalowe pozycje. Natomiast naszym mieszanym sztafetom można przypisać rolę inaugurujących starty sztafet MIXED w zawodach kat. Masters. Wydawało się, że idea pływania Masters umrze śmiercią naturalną, gdyż w roku kolejnym, na zawody do Lublina pojechało ledwie czworo zawodników:
Nie bez wpływu na liczebność naszej ekipy był fakt, że tej wiosny, z powodu remontu, kryty basen był zamknięty. Ale to w tym właśnie roku grupa osób zainteresowanych pływaniem MASTERS utworzyła klub, zrzeszający zawodników w wieku powyżej 25 lat. Obok osób, które już miały na koncie starty w zawodach, akces do klubu zgłosili:
20-złotowa miesięczna składka zapewniła pokrycie kosztu startów w zawodach. Ówczesny dyrektor Miejskich Obiektów Sportowych, Krzysztof Łach wyraził zgodę na nieodpłatne korzystanie z basenu dwa razy w tygodniu.Treningi prowadził Grzegorz Mazurek, szkoleniowiec sekcji pływackiej UKP Fala. Klub rozrastał się W 2000 roku na Otwarte Mistrzostwa Lublina i Województwa Lubelskiego "MASTERS" pojechała 19-osobowa ekipa, w której składzie znalazł się Zbigniew Szczerbik, były reprezentant Polski w kat, juniorów. Na tych zawodach, "wypływał" dwa rekordy Polski 100m st. klasycznym. (1.13,46) i 200m st. klas. (2.42,39) oraz został wyróżniony pucharem Marszałka woj. lubelskiego jako najlepszy zawodnik. Potem tych startów było coraz więcej, bo i zawodów w kategorii Masters przybywało. Skład osobowy Klubu zmieniał się - jedni rezygnowali, na ich miejsca przychodzili nowi pasjonaci pływania. Ale niezmiennie liczebność klubu utrzymuje się na poziomie ok. 30 osób. Naturalną niejako konsekwencją uczestnictwa w Klubie był kurs sędziowski, zorganizowany dzięki zaangażowaniu obecnego dyrektora MOSiR Grzegorza Mazurka i Iwony Mazurek oraz uprzejmości p. Anny Ławickiej - sędziego klasy związkowej, prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Pani Anna zgodziła się nieodpłatnie wyszkolić chętnych Mastersów na sędziów II klasy. pływania, pasją kraśnickich zawodników, siatkówka jest uzupełnieniem treningów na basenie. Raz w tygodniu spotykamy się na hali sportowej, by rozegrać kilka setów.I tak to kręci się do dnia dzisiejszego. Liczba startujących w zawodach spadła, ale stan osobowy klubu pozostaje na niezmienionym poziomie. Jak trzeba, jest wielka mobilizacja.Tak było w roku 2006. Na klubowe mistrzostwa Polski do Ożarowa pojechało 4 sztafety, które wywalczyły wicemistrzostwo Polski.
W dniach 18-19.08.2007 r. na odkrytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Kraśnika w Pływaniu Masters w ramach Międzynarodowych Dni Kraśnika 2007.
Zawody te wznowiono po 2-letniej przerwie. Choć to dopiero czwarta edycja kraśnickich Mistrzostw, głośno już o nich w kraju. Mają też kraśnickie zawody swoich stałych sympatyków z klubów w kilkunastu miastach Polski. 18 sierpnia, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw zarejestrowało się ok. 90 zawodników z 19 klubów, m. in.Chełma, Białegostoku, Warszawy, Ostrowca, Ostrołęki, Zabrza, Kutna, Krakowa, Kielc, Zgierza, Torunia, Gdańska.
Na kraśnickiej pływalni padło 5 nowych rekordów Polski:
50 klas (0:31,50) i 100 klas. (1:08,22)
Tomasza Duszyńskiego (31 lat - kat B)
oraz 50 dow.(0:45,90), 100 dow. (1:57,25),
400 dow. (9:19,56) Kazimierza Mrówczyńskiego (85 lat).
Gospodarze wystawili mocną ekipę, która wywalczyła 18 złotych, 25 srebrnych i 7 brązowych medali. Wśród złotych medalistów znaleźli się:
Puchary za najlepszy punktowo wynik odebrali: wśród pań Beta Kulik (50 klas - 615 pkt.) wśród panów Tomasz Duszyński (100 klas. - 1029 pkt) oboje z Lublina. Pucharami uhonorowano również najstarszych zawodników Mistrzostw - Barbarę Korol z klubu Masters Chełm (81 lat) i Kazimierza Mrówczyńskiego reprezentującego Zgiersko - Łęczycki WOPR (85 lat).
Kraśnickie Mistrzostwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem w pływackim światku Mastersów. Pięknie położony basen, sprawna organizacja i miłe przyjęcie zachęcają do przyjazdu. Dowodem na to są chociażby słowa wiersza napisanego przy okazji zawodów:
Zawody w Kraśniku !
Najlepsze w Kraśniku zawody!
Jest basen ciepłej wody.
Jest całe Mazurków plemię,
co dźwiga Mistrzostw brzemię.
Ślizgawki gabaryty w sam raz
dla wymiarów kobity.
Zaś po obfitym bankiecie
w brodziku się rozgrzać możecie.
A jadło przednie było !
Nawet nam się nie śniło
i na drugi dzień gratka
- dla wszystkich była dokładka.
Z łezką radości w oku wrócimy
w przyszłym roku.
Znowu zechcemy być pierwsi!
Buziaki !!! z Chełma MASTERSI !
Jeden złoty, cztery srebrne i sześć brązowych – to medalowe zdobycze reprezentacji Kraśnika na Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Lublinie (8-9.12.2007r.) W zawodach wystartowało ok. 350 zawodników.
Poziom rywalizacji był bardzo wysoki: 40 rekordów Polski, rekord Świata i rekord Europy – takie rezultaty nie wymagają komentarza.
Medale na tej imprezie zdobyli: Iwona Kułaga –srebro (50m st. motylkowym), Joanna Młodzianowska – 3x brąz (50, 100, 200 st. klasycznym), Jadwiga Widomska – srebro (100 st. klasycznym) i 2x brąz (50 st. klasycznym i grzbietowym), Ewa Białosiewicz – złoto (800m st. dowolnym – 13:49,53 – Rekord Polski) i 2x srebro (200 i 400 dowolnym) i jedyny w tym gronie mężczyzna Jerzy Michalczyk – brązowy na 200m st. motylkowym.
Pozostali zawodnicy. Mimo rekordów życiowych plasowali się na dalszych pozycjach. Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety:
kobieca – (I.Kułaga, J.Młodzianowska, J.Widomska,
E.Białosiewicz) – I miejsce na 4x50m st. dowolnym i II miejsce na 4x50 m. st. zmiennym) oraz mieszana (J. Widomska, W. Rusowicz, J. Michalczyk,
E. Białosiewicz) – II miejsce na 4x50m st. zmiennym.
Podsumowując, kraśniccy Mastersi mogą te Mistrzostwa zaliczyć do bardzo udanych. Rewelacyjne starty indywidualne i w wyścigach sztafetowych, przy tak wysokim poziomie rywalizacji dobrze świadczą o umiejętnościach kraśnickich pływaków.
Po raz pierwszy na podium dla zwycięzców znalazły się nasze sztafety, a do worka rekordów Polski dorzuciliśmy kolejny uzyskany przez Ewę Białosiewicz. Całkiem nieźle, jak na klub z małego miasta.
W sobotę 12 kwietnia w Chełmie odbył się już IV Memoriał Marka Karwowskiego. W tych jednodniowych zawodach pływackich wzieli udział kraśniccy MASTERSI.
Najważniejszą konkurencją tej imprezy był start w wyścigu memoriałowym na 100m stylem klasycznym, w którym
nagrodami były puchary dla trójki najlepszych zawodniczek
i zawodników w kategorii open. Niestety żadnemu z naszych żabkarzy nie udało się stanąć na podium, chociaż niewiele zabrakło do pucharowego miejsca Mirkowi Leszczyńskiemu.
W pozostałych konkurencjach nasi zawodnicy osiągali zadowalające wyniki a nasz klub MASTERS-KRAŚNIK reprezentowali:
W dniach 17-18.05.2008r. w Białymstoku odbyły się I OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA BIAŁEGOSTOKU W PĹYWANIU MASTERS........
W sobotę i niedziele 15i16 XI 2008 roku na krytej pływalni MOSIR-u w Lublinie odbyły się pływackie Mistrzostwa Polski Masters.
W zawodach wystartowało 398 zawodników z 76 klubów z Polski, Litwy i Rosji.
[ lista klubów ]
Mistrzostwa, już po raz drugi z rzędu zorganizowane zostały przez Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka i stały jak zawsze na bardzo wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym jak i sportowym....
Tylko czterech zawodników reprezentowało nasz klub na XI Mistrzostwach Opola w Pływaniu „MASTERS”.
Są to:
Andrzej Cis Marcin Mazurek Krzysztof Samonek Jerzy Michalczyk
Zawody zostałe zorganizowane przez Towarzystwo Pływackie „Masters” w Opolu, a rozegrane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - kryty basen „ Akwarium ”.
Ekipa nasza zdobyła trzy medale:
jeden złoty wywalczony przez Marcina Mazurka
na dystansie 400m stylem dowolnym, oraz dwa srebrne
Krzysztofa Samonka i Jerzego Michalczyka na 50m stylem motylkowym z identycznym czasem, w tej samej kategorii wiekowej!
[ Więcej informacjii w tabeli wyników ]
[ Galeria zdjęć ]
W 4-osobowym składzie udaliśmy się na jubileuszowe, zorganizowane z okazji 10-lecia chełmskiego klubu „MASTERS” zawody pływackie.
Oprócz dorobku medalowego, wywalczonego na krytej pływawlni I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, w postaci pięciu złotych, jednego srebrnego oraz dwóch brązowych krążków, wywieźliśmy z Chełma niezapomniane wspomnienia, dostarczone przez orgznizatorów tych udanych zawodów, którzy na wstępie przywitali wszystkich specjalnie na tę okazję przygotowanym wierszem.
O MASTERSACH NIE TYLKO Z CHEŁMA
Masters a cóż to słowo znaczy?
Jak to na polskie przetłumaczyć
Och, jest określeń różnych wiele,
np: MISTRZOWIE lub NAUCZYCIELE,
których bez przerwy woda wzywa
bo żyją po to, aby pływać.
Działa to również w stronę drugą
pływają...,zatem żyją długo!
MASTERSI z Chełma - amatorzy
również są do pływania skorzy.
Choć czasem gafy popełniają
to pływanie bardzo kochają...
„Dyskwa” za falstart, nawrót denny,
150 pływają zmiennym,
sędziowie muszą oko przymykać,
gdy startuje z Chełma ekipa.
A zaczeło się od Krawczyka,
który, choć teraz MASTERSÓW unika,
to 10 lat temu, daje słowo,
pływał po prostu koncertowo!
Dziś pałkę przejoł Rysio Sielski
i nie mniej sławny „SPORT - FIGIELSKI”.
Zaś nasza Basia, będąc w Warszawie,
nadała potem bieg całej sprawie.
Zrobiła w Chełmie zamieszanie
i wkrótce panowie oraz panie,
po konsultacji z Krawczykiem Jackiem
powiększyli plemię pływackie.
Dziś MASTERS w Chełmie to nie ściema
trzydzieści osób liczy niemal!
I czy to stary czy to młody
jedzie na pływackie zawody
choć na palcach jednej ręki
można policzyć wyniki przednie.
Nie wadzi nam to jednak wcale,
wszak na zawodach są też bale!
W tej konkurencji, moi kochani,
Chełmianie wciąż niepokonani,
choć trzeba przyznać, że niestety,
najlepsze w tańcu są kobiety.
Miło się starzeć z MASTERSAMI,
lat przybywanie mamy za nic
bo każda zmiana kategorii
przybliża nam...chodzenie w glorii!
Nowe limity - nowe rekordy!
To nic, że coraz starsze mordy!
Wszak ciągle „młodyś” jest, mój panie,
gdy na startowym słupku staniesz.
Zaś czas, czy dobry, czy do bani
i tak uwieczni portal Kani.
No i na koniec podziękowania:
sędziom i zawodnikom z POZNANIA,
BYDGOSZCZY, BIAŁEGOSTOKU, WARSZAWY,
OPOLA, RACIBORZA, BIELAWY,
MŁAWY i ZABRZA, OŚWIĘCIMIA,
KRAŚNIKA i ...naszego LUBLINA,
i pozostałym, bo mimo chęci,
MASTERS nie może ufać pamięci.
Nasi kochani nauczyciele,
nauczyliście nas tak wiele
i z cierpliwością wręcz przysłowiową
wprowadzaliście w „brać MASTERSOWĄ”,
ciągle próbując (z marnym wynikiem)
trochę poprawić naszą technikę.
Za pobłażliwość dla nieuka
(oprócz Golika i Gryciuka)
za uśmiech, co trzyma nas na duchu
wypijmy dzisiaj po garnuchu,
byśmy, choć trochę nas ubywa,
dalej w tym gronie mogli pływać.
Około 150 zawodników z kilkunastu klubów całej Polski, Litwy i Ukrainy wystartowało w sobotni poranek 28 marca 2009r w ramach otwartych mistrzostw pływackich Masters w Mławie.
Kraśnicki klub reprezentowało siedmiu pływaków i szkoda, że byli to sami mężczyźni:
Rezultaty poszczególnych zawodników można zobaczyć w zamieszczonej wyżej tabeli wyników.
Najlepszy wynik z w/w siódemki uzyskał Adrzej Cis, który to w konkurencji Short (opis w kolumnie obok) odebrał puchar zwycięzcy w swojej kategorii wiekowej.
W ramach Międzynarodowych Mistrzostw Mławy zostały przeprowadzone II Otwarte Pucharowe Mistrzostwa w Pięcioboju Pływackim Masters w kategorii Short, Long i Super Long. Tzn każdy zawodnik startujący w Pięcioboju Pływackim musiał wykazać się wszechstronnością pływacką, a mianowicie popłynąć 50, 100 lub 200m każdym stylem (dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy) oraz jako piątą konkurencję 100, 200 lub 400m stylem zmiennym.
Na zdęciu górnym - Andrzej Cis odbiera puchar.
Zdjęcie obok - widok basenu na którym rozgrywane były zawody.
Po raz kolejny najważniejsza w kalendarzu Mastersow impreza odbyła się w Poznaniu.
W tym roku wyjątkowo liczna reprezentacja Kraśnika zameldowała się na starcie.
Obok uczestniczących wielokrotnie w Mistrzostwach Polski na długiej pływalni - Krzysztofa Samonka,
Andrzeja Cisa,
Jacka Janika
i Mirka Leszczyńskiego zaprezentowali się: Jurek Michalczyk, Waldek Rusowicz i Ewa Bialosiewicz. Pierwszy występ w tak dużej imprezie zaliczyli:
Zdzisław Bąk i Marek Walas.
Po raz pierwszy reprezentant kraśnickiego klubu zdecydował się wystartować na najdłuższym dystansie - 1500m. st. dowolnym, odważnym tym okazał się Krzysiek Samonek.
Niestety nie udało mu się zdobyć medalu, ale już samo ukończenie tak wyczerpującego dystansu było nielada wyczynem.
Na podium dla zwycięzców stawali od lewej:
Jurek Michalczyk
( 200m. st.mot. - brazowy medal )
Ewa Bialosiewicz
( 800m. st. dow - srebrny medal )
Andrzej Cis
( 200m. st. grzb. - srebrny i 50m. st. mot. - brazowy medal ).
Mirek Leszczyński - krasnicki żabkarz tym razem bez medalu.
Zdzicho Bąk i Marek Walas, jak to się mówi, pojechali po naukę. Zważywszy, ze to ich pierwszy start na dużej pływalni i to od razu w Mistrzostwach Polski, wypadli nieźle.
Waldek Rusowicz poprawiał życiowki, ale w jego kategoriach wiekowych jest duża konkurencja i osiągnięte rezultaty okazały się niewystarczające by zająć medalowe miejsce.
W piątek o godzinie 14, 13 listopada 2009r po kilku miesi±cach remontu nast±piło uroczyste otwarcie 25-metrowego basenu MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Pływalnia, która od lat 60 była prawie nieremontowana, otrzymała pełny lifting.
Nowa, drewniana konstrukcja dachu z nowym pokryciem, przeszklona ściana od strony lodowiska, niecka basenu
głębokości od 1,1 do 3 m z nowym systemem uzdatniania wody i poziomem równym lini brzegowej.
To tylko niektóre zmiany zauważone przez stałych bywalców basenu. Oczywiste szatnia i natryski zostały zupełnie odnowione.
Do tak wspaniale przygotowanego obiektu, nazajutrz w sobotni ranek zaczeli przybywać uczestnicy Zimowych Mistrzostw Masters w Pływaniu - Lublin Open 2009, by tam w dniach 14 i 15 listopada wziąć udział w rywalizacji z najlepszymi pływakami Masters z całego kraju i szeroką ekipę Gości zagranicznych.
Zawody mimo wielu przybyłych - wg kierownictwa zawodów - 301 zawodników z Litwy , Szwecji, Białorusi, Rosji i Polski. przebiegały bardzo sprawnie.
Organizatorzy bardzo szybko umieszczali wyniki poszczególnych konkurencji na ścianie bocznej pływalni,
a dekoracje dokonywane były na bieżąco w trakcie dłuższych wyścigów, co znacznie skróciło czas trwania
zawodów.
[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]
Oczywiście w lubelskich mistrzostwach nie mogło zabraknąć Mastersów z Kraśnika. Liczną grupą braliśmy udział w tych zmaganiach.
Dwa razy na podium wstępował nasz kolega Mirosław Leszczyński zdobywaj±c na dystansie 50m stylem klasycznym srebrny medal oraz brąz na 100m tym samym stylem. Gratulujemy!
O krok od medalu w kilku konkurencjach był Andrzej Cis zajmując czterokrotnie 4 miejsce, a na 100m grzbietem do medalu zabrakło tylko 0,04s.
Wielu z nas nie zachwyciło swoimi występami, ale poprawili swoje życiówki. No cóż, trzeba nadal wielu ćwiczeń i wytrwałego treningu, bo następne zawody tuż, tuż.
Nie minął miesiąc od ostatnich zawodów, a już kolejne sukcesy odnieśliśmy na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach w pływaniu „MASTERS”. Tym razem odbyły się one w Opolu w dniach 5-6 grudnia 2009r. Brało w nich udział około 200 zawodników z Polski i zagranicy.
Jak co roku rywalizowaliśmy na krytym basenie „Akwarium” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody, jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Nasz klub Mastersów reprezentowali tym razem sami mężczyźni.
Część z nas już o 2:00 w nocy wyruszyła w kierunku Opola, by o 6:00 w sobotę wźiąć udział w uroczystym odsłonięciu obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze w Częstochwie.
[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]
Pozostali dołączyli do pierwszej grupy już na miejscu w Opolu i po zakwaterowaniu w hotelu „Alibaba” razem udaliśmy się na basen, by tam mimo zmęczenia tak długą podróżą już pierwszego dnia zdobywać medale i poprawiać swoje życiówki. Naszego kolegę zaś, Andrzeja Cisa możemy nazwać chyba „królem” 4 miejsc, bo po raz kolejny zabrakło mu niewiele do wejścia na podium.
Trochę oddechu złapaliśmy dopiero na przygotowanej przez organizatorów uroczystej kolacji, a fotki z niej napewno gdzieś tam krążą po wielkim internecie.
Drugi dzień 6 XII należał również do udanych. Szkoda tylko, że św. Mikołaj nie przyniósł nam więcej medali.
Może byliśmy niegrzeczni...?
Medale wywalczyli:
Marcin Mazurek:
50m i 400m dow. brąz
oraz 200m dow. srebro
Jacek Janik: 50m klas. srebro
Mirosław Leszczyński: 100m klas. brąz
Od ostatnich zawodów w których braliśmy udział minęło już ponad trzy miesiące i starzy bywalcy tych fajnych spotkań nie mogli się już doczekać kiedy wreszcie będą mogli zainaugurować nowy sezon pływacki.
Na X Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w kategorii Masters przybyło około 250 zawodników z różnych klubów, a wśród nich i nasza ośmioosobowa ekipą w składzie:
który od stycznia 2010 roku występuje w barwach naszego klubu i dołączył do nas na miejscu.
Z uwagi na odległość łączącą Kraśnik z Poznaniem, około ośmiu godzin jazdy samochodem, mieliśmy dwie możliwości udania się na miejsce − wyjechać o trzeciej w nocy w sobotę lub o trzeciej po południu w piątek. Wybraliśmy ten drugi wariant i jak się później okazało był to ten właściwy.
Do stolicy Wielkopolski dotarliśmy około północy a droga upłynęła nam w miłej i wesołej atmosferze. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że na hali sportowej Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie był zaplanowany nasz nocleg byliśmy jedynymi gośćmi... no może nie jedynymi, ale to już inny temat.
[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]
Główna część, tych fajnie zorganizowanych zawodów przebiegała już według planu organizatorów.
Rejestracja zawodników, rozgrzewka, uroczyste otwarcie, podsumowanie rywalizacji w ramach Pucharu Polski za sezon 2009 - wręczenie nagród, no i ... pływanie czas zacząć.
Dyplomy dla Mastersów z Kraśnika zdobywali:
Joanna Młodzianowska – 2 x 2 miejsce (100 i 50m klasykiem),
Marek Walas – 2 x 2 miejsce (50 i 200m klasykiem),
Mirosław Leszczyński – 2 x 1 miejsce (50 i 200m klasykiem),
Andrzej Cis – 2 x 2 miejsce (50m dowolnym i 50m motylkiem),
Jurek Michalczyk – 1 miejsce 200m motylkiem,
Janusz Wasiuk – 2 miejsce 200m motylkiem.
Ponadto sztafeta w składzie:
Jacek Janik, Jurek M, Mirek L i Andrzej C –wywalczyła 3 miejsce na dystansie 4 x 50m stylem dowolnym
Pomiędzy wyścigami indywidualnymi a rywalizacją drużynową, grupie dziesięciu wytypowanym Mastersom z różnych klubów i z dużą dozą humoru zostały wręczone specjalnie przygotowane dyplomy, podparte praktycznym upominkiem.
Na zakończenie, pozostało nam tylko miłe pożegnanie z przyjaciółmi, obiadokolacja w znajomej z poprzednich wyjazdów knajpce i nocleg. Nazajutrz, krótki spacerek po poznańskim rynku, śniadanko i powrót do domu.
Już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu.
Prezentacja pochodzi ze strony
http://plywacy.com
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z Fortu IV w Toruniu
Wśród wielu zawodników zgłoszonych do XV Otwartch Mistrzostw Warszawy w Pływaniu Masters była i nasza skromna, ośmio osobowa ekipa, którą reprezentowali:
Na początku zawodów podczas rejestracji, każdy z uczestników otrzymał drobny upominek oraz pamiątkowy medal. Zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane jak i też stały na wysokim poziomie sportowym.
Szczególne wyróżnienie należy się naszym złotym medalistom: Andrzejowi Cisowi - 4 złote medale, Mirosławowi Leszczyńskiemu - 2, Jerzemu Michalczykowi - 1 oraz naszym koleżankom Małgorzacie Grajkowskiej i Annie Wieczorek za zdobycie pierwszych medalowych pozycji na zawodach rangi „MASTERS”
Miejsca wszystkich naszych zawodników z Kraśnika:
Wyniki naszych sztafet:
Po dwuletniej przerwie odbyły się w Kraśniku długo oczekiwane przez sympatyków naszego miasta i nasz Klub, zawody pływackie. Patronat władz województwa nadał kraśnickiej imprezie wyższą rangę. Były to Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu MASTERS.
Na pięknym, odkrytym basenie ścigało się ponad sześćdziesięciu zawodników z kilkunastu klubów między innymi z Poznania, Warszawy, Gliwic, Gdyni, Chełma. Najsilniejsza była oczywiście, reprezentacja gospodarzy – cztery zawodniczki i jedenastu zawodników. Jak na zawody z tak skromną obsadą, poziom osiąganych wyników był bardzo wysoki. Padały rekordy Polski, ustanowione przez Józefa Różalskiego na 50 m st. motylkowym w kategorii „I” (65-69 lat) – zawodnik niezrzeszony oraz Leszeka Madeja na 400 mst. dowolnym w kategorii „F” (50-54 lata), (Wo.Mast. Team).
Trzy zawodniczki i trzech zawodników wyróżniono pucharami za najbardziej wartościowy wynik liczony według tabel obowiązujących na zawodach kategorii MASTERS.
[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]
Warto odnotować, że na kraśnickie zawody przyjechał Lucjan Prządo z Polonii Warszawa, który tydzień temu wywalczył dwa tytuły Mistrza świata w Goeteborgu w kategorii wiekowej „L” (80-84 lat). Kraśniccy pływacy spisywali się całkiem dobrze, każdy z nas z 15-to osobowej ekipy przynajmniej raz stawał na podium dla zwycięzców. W sumie zdobyliśmy 21 złotych, 13 srebrnych i 11 brązowych medali co w sumie zapewniło nam pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej.
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta Piotr Czubiński, a drobne pamiątki dla uczestników zafundowali: Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A., Asimex Plus, FOTOPLUS Professional, oraz sklep z kosmetykami „Hanna” z Warszawy.
Dziękujemy serdecznie za sponsoring oraz wszystkim
Mastersom za udział w zawodach i do zobaczenia.....
.... mam nadzieję, że za rok.
W trzeci weekend października br. odbyły się otwarte mistrzostwa pływackie w kategorii „Masters”
Konstancin Jeziorna 2010.
Zawody rozgrywane były na pięknym obiekcie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie, a brali w nich udział pływacy z całej Polski, około 180 osób.
Z Kraśnika pojechaliśmy dość liczną grupą zawodników w składzie:
[ kliknij i czytaj dalej w prawej kolumnie ]
Dorobek medalowy był dość niezły jak na bardzo wysoki poziom zawodów. A oto nasi medaliści: Asia Młodzianowska - 2 x srebro i brąz, Andrzej Cis - 3 x brąz, Mirek Leszczyński - srebro i brąz, Marek Walas - brąz, Jurek Michalczyk - srebro.
Pozostali nasi pływacy, choć nie zdobyli medali, godnie reprezentowali Kraśnik. W drodze powrotnej, przy pięknej, jesiennej pogodzie, odwiedziliśmy Czarnolas, gdzie żył i tworzył od 1576 roku po poślubieniu Doroty Podlodowskiej, najwybitniejszy twórca polskiego Renesansu Jan Kochanowski (1530-1584).
Do Kraśnika wróciliśmy pełni wrażeń sportowych i duchowych, gotowi do wyruszenia na następne zawody.
Bardzo udany występ zaliczyliśmy na Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w kategorii „Masters”. Po raz pierwszy organizatorem tej rangi zawodow była Mława, a zawody odbyły się w dniach od 12 do 14 listopada 2010 roku.
Do mistrzostw przystąpiło 380 pływaków z 80 klubów z Polski, Litwy i Rosji.
Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym jaki sportowym.
Nasz klub reprezentowali:
W sumie indywidualnie wywalczyliśmy 8 medali:
1 zloty, 3 srebrne, 4 brązowe, oraz trzy trzecie miejsca w sztafetach, co jest najlepszym naszym wynikiem w całej historii naszych startów w MP.
Indywidualnie medale wywalczyli:
W sztafetach (3 x 3 miejsce):
Tylko jeden zawodnik reprezentował nasz klub w odbywających się, na
zakończenie sezonu pływackiego 2010, Pucharowych Mistrzostwach Opola w Pływaniu Masters.
Większa część naszych klubowiczów, regularnie uczestnicząca w tego typu współzawodnictwie tym razem wyjechała w góry, aby rozpocząć nowy sezon narciarski. Pozostali zaś z różnych względów nie mogli być obecni w tych jakże bardzo atrakcyjnych zawodach ( kto był to wie! ).
Janusz Wasiuk, bo o nim właśnie mowa, wywalczył dla nas trzy medale:
I to były ostatnie nasze trofea w bieżącym roku.
Do usłyszenia w nowym 2011.